قبلاً در خصوص اجرای کوئری در دیتابیس توضیحاتی داده شده بود، اما گاهاً پیش میاد که کاربران نمی‌تونن کوئری مربوطه رو به درستی اجرا کنند ؛ برای این منظور روش دیگه‌ای رو توضیح میدم که بتونید تغییرات رو به صورت دستی در تیبل موردنظرتون اعمال کنید …

به عنوان مثال، کوئری زیر رو در نظر بگیرید :

insert into `settings` (`word` ,`value`) values ( 'POST_TYPES_DELETE_PERIOD',  '14');

این کوئری در تیبل settings تغییراتی لحاظ می‌کنه، که در واقع اضافه کردن word و value جدید هست. بنابراین باید دیتابیس موردنظر رو در phpmyadmin باز کرده و به تیبل settings رجوع کنیم ؛ به سربرگ Insert رفته و در فیلد مقابل word مطابق مثال بنویسیم POST_TYPES_DELETE_PERIOD و در فیلد مقابل value بنویسیم 14 ؛ در نهایت بر روی GO کلیک کنیم تا عملیات INSERT انجام بشه.

sql1

کوئری دیگه‌ای رو مثال می‌زنم :

ALTER TABLE  `users` ADD  `user_rating` DOUBLE NOT NULL DEFAULT  '0';

این کوئری ستونی با نام user_rating رو در تیبل users ایجاد می‌کنه ؛ بنابراین باید به تیبل users و سربرگ Structure رجوع کنیم. برای ادامه‌ی کار، در پایین صفحه و در محدوده add column بر روی GO کلیک کنیم …

sql12

حالا مطابق کوئری مذکور، فرم باز شده رو تکمیل می‌کنیم :

sql2

در کوئری ذکر شده مقدار type برابر با DOUBLE بود و مقداری برای اون در نظر گرفته نشد، اما اگر به‌عنوان مثال در کوئری int(10) ذکر میشد، باید type رو int مشخص کرده و در فیلد length/value مقدار 10 رو وارد می‌کردیم.

و در مثال آخر، به کوئری زیر توجه کنید :

ALTER TABLE  `users` CHANGE  `likes` INT( 10 ) NOT NULL DEFAULT  '0';

در این کوئری قصد داریم تغییراتی در ستون likes تیبل users ایجاد کنیم ؛ بنابراین به تیبل users و سپس ستون likes رجوع کرده و بر روی Change کلیک می‌کنیم. در فرم باز شده تغییرات موردنظر رو به تناسب کوئری ذکر شده وارد کرده و تغییرات رو ذخیره می‌کنیم.

sql12

  • البته آموزش‌های منتشر شده در site5 هم می‌تونه مفید باشه …

برای اطلاع از آخرین اخبار و تخفیف‌ها کانال تلگرام شیرترانیکس رو دنبال کنید.


بازگشت »